link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2010 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 108 |
  10. 109 - 115 |
  min min min min min min min min min min min min
30 sierpnia 2010

Legnicka zasłupiona - na skrzyżowaniu z Zachodnią

Donosimy o kolejnym dynamicznym sukcesie Wrocławia w nieustających zmaganiach o utrzymanie prestiżowego tytułu światowego lidera w zagęszczeniu słupów na m2 trasy rowerowej. Rywalizacja ta od lat toczy się na ulicy Legnickiej - głównej trasie rowerowej zachodniego Wrocławia.

Jak informowaliśmy przed miesiącem, na Legnickiej, przy skrzyżowaniu z Zachodnią, stanął nowy słup. Słup sygnalizacji został postawiony w prominentnym miejscu - wąskim gardle, gdzie piesi i rowerzyści muszą przeciskać się na 3,5metrowym chodniku (za to są dodatkowe punkty w rankingu zasłupionych miast).

Ponieważ postawienie słupa było pierwszym krokiem w przebudowie (czytaj: poszerzeniu Legnickiej do pięciu pasów na wlocie) tego skrzyżowania, liczyliśmy, że na tym się nie skończy. Gdy okazało się, że słup - bohater sprzed miesiąca, zajął miejsce starego (który usunięto - bilans wychodził na zero), zaczęliśmy się mocno martwić tym zachowawczym status quo - przecież w ten sposób nie utrzymamy palmy pierwszeństwa w zasłupieniu, zaraz doścignął nas inni, trzeba dynamicznie rozwijać zadżumienie, ops, .... znaczy się zasłupienie!

Ale.... "Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!" Nie zawiedliśmy się. Ukończona niedawno inwestycja może świecić przykładem! Pomimo obiektywnych trudności drogę dla rowerów zdołano przeprowadzić przez cztery (4) słupy, jeden kubeł na śmieci, a także udało się zainstalować dwa słupy stojące w skrajni drogi rowerowej! Dzięki temu, ilość słupów, na których mogą się zatrzymywać rowerzyści w obrębie tego skrzyżowania wzrosła z dwóch (stary sygnalizacji + trakcji przy przejeździe przez Zachodnią) do ośmiu (plus jeden kubeł)! 300% wzrostu!

Jakże spektakularny sukces! W obliczu takiego osiągnięcia bledną nawet nowo wystające krawężniki, znaki wiszące zbyt nisko, dziury wzdłuż szyn tramwajowych, czy asfalt uklepany łopatą. Gratulujemy i bezzwłocznie odnotowujemy osiągnięcie naszych fachowców w naszej nieustająco rozrastającej się galerii "ŁUP W SŁUP".

p.s.

Dzięki nowej inwestycji krytycznie zawężono przestrzeń pod wiaduktem po stronie południowej (przecież te 5 pasów gdzieś się musi zmieścić, nie?), co automatycznie wyklucza wybudowanie tu kiedykolwiek wydzielonej infrastruktury dla rowerów. Pozostaje wymijanie pieszych (i słupów), albo....

Radek Lesisz

spacer
święty Rafale Słupniku....
módl się za nami...

bibi

znów ktoś sobie zakpił
Wszystko prawda, prócz tego zawężonego przejścia. Ono jest akurat po prostu przesunięte na wschód. Ale to co jest za tym przejściem po północnej stronie to masakra. Tam się nie da jechać, stojący piesi całkowicie blokują wąziutki ciąg p-r czemu nikt o tym nie pomyślał przy okazji wielkiego poszerzania drogi?

tomek

TRADITION
Podpis pod zdjęciem z krawężnikiem jest chyba zbyt ironiczna... Nie przeszłoby mi przez klawiaturę "dobra" obok "tradycja". Od samego początku uważałem, że za przebudowę tego skrzyżowania wzięli się partacze.

SNOL

Trzeba działać bo będzie coraz gorzej
Nie pozostaje nic innego tylko wzorem Samoobrony czy lokalnych zdesperowanych społeczności zacząć blokować ulice. Do tego powinna służyć Masa Krytyczna bo masa krytyczna się już przebrała.

benek

genialne
Jak wszyscy wiemy co chwile są światła i 2 minuty na odpoczynek. Aby się nie nudzić i nie czekać bezsensu stawia się nam zasieki w drodze do świateł. Nasi urzędnicy naprawdę o nas dbają, doceńmy to. W końcu kto jak kto ,ale oni zamienili się na łeb z koniem... To co strajk tarnowski? hmm tylko prawie wszędzie nastawiali nam sygnalizację świetlną.



ilosc komentarzy: 5
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2026 - 03 - 11
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 108 |
  10. 109 - 115 |
  1. Wyjazd studyjny 16-22.05.2010 Niemcy, Holandia
  2. Czy wypożyczalnia rowerów miejskich ruszy na wiosnę 2011?
  3. Propozycje na drugie spotkanie Rady
  4. Potrzeba 10 baniek na rowery, czyli ponad setka meili z apelem do Radnych w ramach naszej akcji
  5. Zaproszenie na SPLOT i "Zimę na dwóch kółkach" - na Szewskiej 18/12 (sobota)
  6. Wyślij apel do Radych Miasta w spawie zwiększenia budżetu na rowery!
  7. Apel WIR-u do Radnych: Wrocławia nie stać, żeby obcinać budżet na rowery!
  8. Siedem bram do Starego Miasta - omówienie przetargu na projekt
  9. Interwencja obywatelska w sprawie składowania śniegu i parkowania pojazdów
  10. Obniżanie krawężników vol.2 - drugi przetarg rozstrzygnięty
  11. Zaproszenie na III rocznicowego ALLEY'A - 4.12.2010 (sobota)
  12. Zaproszenie na warsztat: Samochód, rower i tramwaj: co możemy zrobić, by je pogodzić? 6.12.2010
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa