link_mdr


doreta bez recepty
duomox bez recepty
izotek bez recepty

aktualności
2006 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 43 |
  min min min min min min min min min min min min
27 marca 2006

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia

[!]
Każdy zainteresowany sprawami swojego miasta wrocławianin powinien już od dawna o tym wiedzieć, niemniej przypominamy: jeden z najważniejszych strategicznych dokumentów określających przyszły kształt Wrocławia -
projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wrocław - jest wyłożony do publicznego wglądu:

od 1 marca do 11 kwietnia 2006 r. (wtorek)
w Muzeum Architektury we Wrocławiu (ul. Bernardyńska 5),
w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz.10:00 do 15:00,
we środy od godz. 15:00 do 18:00

Polecamy osobiste odwiedziny, gdzyż można na miejscu zasięgnąć informacji od dyżurujących pracowników Biura Rozwoju Wrocławia. Wszystkie dokumenty można również pobrać z sieci: http://www.wroclaw.pl/m54175/p54177.aspx

Zachęcamy jednocześnie gorąco wszystkich do składania we własnym imieniu uwag do tego dokumentu. Taka okazja może się nieprędko powtórzyć:) Ale trzeba się pośpieszyć - Studium jest obszernym dokumentem, a termin mija wkrótce.

*
Oprócz zgłaszania uwag zachęcamy także gorąco do wzięcia udziału w dyskusji publicznej nad zaproponowanymi w Studium rozwiązaniami. Debata z udziałem autorów (Biuro Rozwoju Wrocławia, Departament Architektury i Rozwoju) odbędzie się w dniach 29, 30 i 31 marca 2006 r. (środa, czwartek, piątek) w godz. od 15:30 do 18:00, najprawdopodobniej w Muzeum Architektury. Pierwszego dnia powinniśmy się spodziewać obecności wiceprezydenta Adama Grehla, któremu podlega Departament Architektury i Rozwoju.

*
Z punktu widzenia rowerzystów najciekawszy jest

rys. 9 -
System tras rowerowych - 8,7 MB

Aby uzyskać pełen obraz Studium, nie wystarczy jednak tylko rysunek. Należy również przeczytać tekst projektu zmian. Choć dokument może zniechęcać do lektury swoją objętością, nie jest wcale taki straszny:) Najważaniejsze jest zapoznanie się z szeregiem planowanych rozwiązań w dziedzinie transportu, komuniakcji (i polityki parkingowej) oraz rekreacji - tylko tak można ocenić rolę i znaczenie przypisywaną rowerom w naszym mieście.

Absolutne minimum to Rozdział III, 1.3.6. - Sieć dróg rowerowych (w
Części ogólnej .pdf, .zip, 2 MB) poświęcony funkcji komunikacyjnej rowerów.
Warto także przeczytać ustępy poświęcone systemowi Bike&Ride (ctrl+F="B+R") oraz funkcji rekreacyjnej rowerowania.

Więcej dowiemy się wyszukując w tekście słowo "rower", ale chcąc składać uwagi powinniśmy głównie tropić zapisy, gdzie słowo to zostało pominięte.

*
"Rowerowe" uwagi do Studium są obecnie opracowywane przez Dolnośląską Fundację Ekorozwoju. Opublikujemy je wkrótce.
Jak nietrudno zauważyć (i przeczytać) opracowanie dotyczące rowerów w Studium to lekko zmodyfikowana Koncepcja, która była również naszym udziałem:) Dla wyłapania różnic (czyli nowych, dodanych już samodzielnie przez Biuro Rozwoju Wrocławia ciągów rowerowych), najlepiej porównać rys. 9 z mapą zbiorczą Koncepcji.

*
Polecamy również:
rys.7 -
System transportowy - 9,5 MB
rys.8 - Transport publiczny - 9 MB

i traktujące o nich zapisy.

*
Uwagi do przedstwionych w Studium rozwiązań mogą wnosić osoby prawne i fizyczne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.
Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Wrocławia na adres:

Biuro Rozwoju Wrocławia
ul. Świdnicka 53,
50-030 Wrocław,

z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 maja 2006 r.

Wzór pisma z uwagami do projektu zmian "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wrocław" - do pobrania w wersji .doc oraz .pdf

Źródło: http://www.wroclaw.pl/m54175/p54258.aspx?select=*studium


ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2024 - 04 - 18
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa